שם הפרויקט: הרץ

פרויקט משרדי הנהלה של חברת הרץ בוצע על פני 2000 מ"ר ברוטו, קומה מלאה בבניין פעיל במרכז עזריאלי חולון. הפרויקט מורכב מעבודת מערכות וגמרים ובנוי מחדרי משרדים ושטחי OPEN SPACE עבור מחלקות של חברת הרץ.

במסגרת הפרויקט בוצעו עבודות בינוי, מיזוג אוויר, חשמל, גילוי אש ואינסטלציה.

במהלך הפרויקט נתקלנו ב-2 אתגרים עיקריים, הראשון מביניהם היה לבצע חיפוי פח גלי על גבי קירות גבס והתאמתם למחיצות FTC.  הצלחנו להתגבר על אתגר זה באמצעות הכנות מקדימות בקירות תוך התחשבות בגמר הסופי ומשם החזרנו את תהליך העבודה אחורה על מנת לקבל התאמה מקסימלית.

האתגר השני היה לשנע קורת HEB באורך של 9.5 מ' עבור מחיצה ניידת ולהתקינה בחדר הדרכה בקומה 8 כאשר מבנה הבניין אינו מאפשר גישה להחדרת קורה שלמה לשטח העבודה.

באמצעות מנוף מיוחד בעל פרק הפוך הוכנסה קורת הפלדה, היא הוכנסה שלמה דרך חלון מילוט בקיר מסך של הבניין. לאחר הכנסתה יצרנו פלטות תליה מפלדה על מנת לאפשר את התקנת הקורה תוך שהיא מורמת ומוחדרת למיקומה הסופי על ידי גלגלות וג'קים.

בנוסף, בבניין מסוג זה, השינוע השוטף מתבצע מקומות חניונים 2- לקומת העבודה ואלמנטים שאורכם גדול מ-3 מ"א ששונעו על-ידי מנופים ובמות הרמה.

באמצעות מערכת פנימית ייחודית ליניב הנדסה אשר מאפשרת את חיתוך הפרויקט בכל זמן נתון לאורך משך הביצוע, בוצע חיתוך נתונים שהציג בפני כמנהל הפרויקט את מצב הפרויקט הן מבחינת לוחות הזמנים, המשימות והאתגרים העומדים לפניו.

שימוש בנתונים אלו אפשרו לי כמנהל הפרויקט לעמוד על הנקודות הקריטיות והבעייתיות הצפויות בפני ולרכז את הכוחות והמשאבים שבידי בכדי לסיימן על מנת לעמוד בלוחות הזמנים עליהם התחייבה יניב הנדסה.

שלב אחרון בביצוע עבודות מסוג זה הוא שלב אישורים של מכוני תקנים ובדיקות מעבדה וכמובן מסירה סופית למזמין העבודה. זהו שלב מאוד משמעותי לא פחות משלב הביצוע וסיום עבודות הבינוי, שכן במידה ותוצאות הבדיקות נכשלות אין באפשרות המזמין להתאכלס.

בפרויקט זה, הלחץ לקבל את התעודות חתומות ולספקן בזמן לשירותי הכבאות היה גדול מנשוא. באמצעות שיתוף הפעולה מצד קבלני המשנה, יצירתיות והתמדה צלחנו משימה זו והגענו לנקודת הזמן המיועדת והמשוערת.

במהלך הפרויקט עמדה בפנינו הדילמה באיזה שלב לבצע הגבהות מדה, התקנת שטיחים ויישום מיקרוטופינג כגמר סופי בחלק משטח הפרויקט. לבסוף, נלקחה החלטה להתקין אריחי קרמיקה משושים, שטיחים וספי קצה טרם זמנם על מנת לקדם קבלנים אחרים ובמקביל לבצע הגבהת מדה בין ספים אלו.

שטיחים, אריחי קרמיקה וספים אלו נעטפו עד לגמר עבודות המדה ומיקרוטופינג ובכך הצלחנו לסיים שתי פעילויות משמעותיות בנתיב הקריטי בלוחות הזמנים ולהגיע ליעד.

כמנהל פרויקט, אני מבין שהשבועות הראשונים בתחילתו של פרויקט הם השבועות הקריטיים בתהליך שכזה היות וכל דחייה או שאננות בתזמון המשימות העומדות בפנינו הופך את כל פעילויות הפרויקט לקריטיות עוד בתחילת הפרויקט ויכול לגרום לאי עמידה במשימות ולוחות הזמנים המוסכמים.

אני יכול לומר שלמרות האתגרים הרבים בפרויקט הוא הסתיים ברמת ביצוע גבוהה, עמידה ביעדים, זמני הביצוע ולשביעות רצונו של הלקוח.

11 (20)

צור קשר

ניוזלטר

לקבלת עדכונים ועדכונים
הירשם לניוזלטר שלנו
Please enter a valid email address